Dzisiaj: Środa 15 lipca 2020

Święto Wojska Polskiego u kombatantów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
zdjęcie
15 sierpnia przypadało Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w środę (14.08) uroczystości zorganizowali kombatanci ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników.
Środowa uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie wręczono medale i odznaczenia zasłużonym dla piotrkowskiego oddziału Związku. Kombatantom za ich oddanie na rzecz dobra Ojczyzny podziękował wiceprezydent Andrzej Kacperek.
- 15 sierpnia to data szczególna w dziejach naszej Ojczyzny. Dzięki świetnym decyzjom strategicznym sztabu, na czele z marszałkiem J. Piłsudskim, a także bohaterstwem polskiego żołnierza zatrzymaliśmy inwazję sowietów. Dziś oddajemy hołd i składamy podziękowania żołnierzom, którzy przyczynili się do tego, że żyjemy w wolnym, niepodległym kraju. Służba Ojczyźnie nie skończyła się dla Was wraz z końcem służby w wojsku. Swoim całym życiem pokazujecie jak bardzo kochacie nasz kraj. W imieniu swoim oraz wiceprzewodniczącego Mariusza Staszka gratuluję także dzisiaj odznaczonym – mówił wiceprezydent Andrzej Kacperek.
 
Po części oficjalnej zaplanowano akcent artystyczny. Z patriotycznym i nie tylko repertuarem wystąpił zespół Evki.
← powrót