Dzisiaj: Środa 15 lipca 2020

Plac Niepodległości zgodnie z planem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
zdjęcie
Zgodnie z harmonogramem przebiega przebudowa placu Niepodległości. Na całym skwerze trwają prace brukarskie związane z ułożeniem nowych alejek.
Inwestycja wykonywana jest na całym placu Niepodległości, od pl. Kościuszki do ul. Krakowskie Przedmieście. Prace rozpoczęły się od wykonania instalacji podziemnych oraz robót rozbiórkowych. Ze skweru zniknęły zniszczone nawierzchnie alejek, zabawki z placu zabaw oraz szalet miejski.

Od kilkunastu tygodni prace koncentrują się na wybudowaniu nowych ciągów komunikacyjnych. Wykonano już korytowanie nowych alejek i ułożono krawężniki, teraz na podbudowie pojawia się nowa kostka.
W dalszej kolejności wykonany zostanie nowy plac zabaw oraz powstanie samoobsługowa, zautomatyzowana toaleta. Pod nowy miejski szalet wykonano już fundament.

Dodatkowo na placu Niepodległości utworzone zostanie miejsce spotkań, czyli skwer z ławeczkami. Stanie ładowarka ze stacją Wi-Fi, stacja naprawcza dla rowerów oraz urządzenie „Smart” – słup ogłoszeniowy.
- Cały plac zostanie oświetlony. Dodatkowo pojawi się iluminacja, która wyeksponuje zabytkowe mury miejskie znajdujące się przy I LO i zakonie jezuitów. Finisz planowany jest jesienią tego roku – dodają magistraccy urzędnicy.

Koszt robót to blisko 2,8 mln zł. Jednak miasto z budżetu wyda mniej pieniędzy ponieważ inwestycja jest częścią projektu „Młode Stare Miasto”, na realizację którego pozyskaliśmy dofinansowanie ze środków unijnych.
← powrót