Dzisiaj: Wtorek 11 sierpnia 2020

Budynek przy ul. Batorego 10 wróci jeszcze w tym kwartale do miasta. Obecny właściciel otrzymał zgodę Ministra Skarbu Państwa na przekazanie nieruchomości Miastu. Prezydent zdecydował o niezwłocznym wydzierżawieniu budynku.
Ronda wybudowane w naszym mieście, wyremontowane drogi, odnowione budynki ? to wszystko może ulec zniszczeniu, jeśli przez miasto będzie nadal przejeżdżać tak ogromna liczba samochodów ciężarowych jak obecnie.
Prezydent podjął decyzję o kompleksowej modernizacji ulicy Słowackiego na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Owocowej. Jeszcze w tym roku zamiast płyt chodnikowych pojawi się kostka oraz m.in. wykonana zostanie nowa kanalizacja deszczowa.
Piotrków Trybunalski będzie pierwszym w województwie łódzkim miastem, na terenie którego otwarty zostanie Oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. O otwarcie Oddziału zabiegały również władze innych miast.
Realizacja programu gospodarczego odbywa się poprzez działalność inwestycyjną na terenie miasta. Działalność ta prowadzona jest w oparciu o uchwalony Wieloletni Program Inwestycyjny.Najważnieją inwestycją jest modernizacja oczyszczalni ...
W ostatnich dniach stycznia br. Prezydent Krzysztof Chojniak podpisał i przekazał do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wniosek o dofinansowanie projektu Budowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim.
Referat Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta zaprasza na spotkanie poświęcone sposobom pozyskiwania przez organizacje pozarządowe pieniędzy w ramach odpisów od podatków.
Wspaniale spisał się w Halowym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Seria 2 skrzatów do lat 12 w Opalenicy rozstawiony z nr 1 tenisista TUKS Kozica Piotrków Trybunalski- Paweł Kozica. W grze pojedynczej w pokonał Roberta Kłopota z Gryfina, ...
W piątek, 15 lutego br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Jerozolimskiej odbyło się spotkanie z Rafałem Orlewskim ? piotrkowskim literatem obchodzącym w tym roku Jubileusz 50-lecia pracy twórczej.
Od 18 lutego br. Miejski Zespół Ekonomiczno - Administracyjny będzie funkcjonował przy ul. Kasztanowej 31. Bez zmian pozostają godziny pracy MZEAoraz dotychczasowe numery telefonów.