Dzisiaj: Wtorek 11 sierpnia 2020

Krystyna Szumilas Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji gościła dziś w Piotrkowie. Wizyta poświęcona była możliwościom utworzenia w Piotrkowie ponadgimnazjalnej szkoły zawodowej.
Prezydent Miasta oraz Wojewoda Łódzki podpisali umowę dofinansowania projektu ?E-Urząd w Piotrkowie Trybunalskim?. Do każdej złotówki zainwestowanej przez Miasto w tym projekcie Unia Europejska dokłada 3 złote.
Do końca marca br. można zgłaszać prace do serii wydawniczej ?Biblioteka- Piotrków 800?. Seria obejmuje książki poświęcone dziejom i kulturze Piotrkowa Trybunalskiego oraz publikacje dzieł literackich, których autorzy związani są z ...
Centrum OPUS zaprasza na cykl szkoleniowy skierowany do osób pracujących z młodzieżą w trybie zajęć pozaszkolnych, chcących się nauczyć jak wspierać (a nie wyręczać) młodzież w pracy na rzecz lokalnej społeczności.
W sobotę, 16 lutego 2008r. w Szkole Podstawowej Nr 12 rozegrany został kolejny turniej z cyklu imprez akcji Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ?Zachowaj Trzeźwy Umysł?.

Prezydent Krzysztof Chojniak widząc potrzebę poprawy wizerunku centrum miasta ogłosił po raz pierwszy w naszym mieście konkurs dla inwestorów odnawiających elewacje budynków: ?Nowa Elewacja 2008?.

Trwa wymiana stropów i remont w Szkole Podstawowej Nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim ul. Sienkiewicza 8/10. Podczas remontu wzmocnione zostaną ściany, wykonany nowy dach, wymienione okna i drzwi oraz tynki.
Przez trzy dni (13.-15.02.2008) przedstawiciele branży turystycznej oraz samorządu lokalnego szkolili się w ramach projektu ?Turystyka ? wspólna sprawa?. Razem tworzyli nowe markowe produkty naszego regionu.
Z głebokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 lutego 2008 roku w zmarł po długiej chorobie Mer Miasta Równe Wiktor Czajka.
Posłanka Elżbieta Radziszewska spotkała się w czwartek z Prezydentem Miasta Krzysztofem Chojniakiem. Spotkanie poświęcone było zapowiadanym przez Ministerstwo Edukacji zmianom w szkolnictwie zawodowym.