Dzisiaj: Wtorek 11 sierpnia 2020

W środę (12.08) miejskie kąpielisko "Słoneczko" będzie czynne od godz. 13:00. Zmiana ma związek z czyszczeniem zbiornika i pracami pielęgnacyjnymi.
Replikę pierwszego na świecie balonu braci Montgolfier można było zobaczyć w sobotnie popołudnie przy Mediatece 800-lecia. Wydarzenie przyciągnęło na plac Pofranciszkański wielu piotrkowian.
Tropikalne upały przyciągnęły w weekend tłumy plażowiczów na miejski kąpielisko "Słoneczko". Była to świetna okazja do przeprowadzenia profilaktycznej akcji przypominającej o konieczności zachowania dystansu społecznego oraz noszenia maseczek.
Aż 75 litrów miodu zebrano w tym roku z piotrkowskiej pasieki. Miejskie ule to nie tylko miód, ale przede wszystkim ekologia i troska o nasz ekosystem.
Już w sobotę (8.08) zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie pod piotrkowską Mediateką 800-lecia. Na placu Pofranciszkańskim zobaczyć będzie można replikę pierwszego na świecie balonu Braci Montgolfier.
8 sierpnia 2019 roku w wieku 94 lat zmarła Maria Śpiewak. W przeddzień pierwszej rocznicy śmierci bohaterki Armii Krajowej oraz Honorowej Obywatelki Piotrkowa Trybunalskiego kwiaty na jej grobie złożył prezydent Krzysztof Chojniak.
Aż osiemdziesiąt nowych miejsc parkingowych powstanie na modernizowanej ulicy Broniewskiego. Droga przebudowywana jest na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Reagana.
Piotrkowscy ósmoklasiści, znaczniej lepiej niż uczniowie z innych części Polski, poradzili sobie z egzaminami. Test, kończący edukację na szczeblu szkoły podstawowej w naszym mieście pisało 640 uczniów.
Kończy się modernizacja ul. S. Grota-Roweckiego. Na drodze wyremontowano już chodniki, a obecnie trwa wylewanie asfaltu.
Piotrkowski miód wielokwiatowy czy jałowiec to tylko dwa z ponad 150 wyrobów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Szansę, aby dołączyć do grona tych wyjątkowych wyrobów, mają także inne regionalne smakołyki. Województwo Łódzkie właśnie ich poszukuje.