Dzisiaj: Środa 15 lipca 2020

To były udane wakacje z MOK-iem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
zdjęcie
Wakacje dobiegły już końca. Dzieciom pozostały tylko wspomnienia wesołych chwil spędzonych na zajęciach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.
Każdy kolejny tydzień spędzony w świetlicach Miejskiego Ośrodka Kultury był dawką ciekawych, wesołych i artystycznych wyzwań. Ostatnie, wakacyjne dni upłynęły pod znakiem dobrej zabawy, a o tę jak zawsze zadbała cała kadra MOK.

Było jak zawsze teatralnie i filmowo. Teatr Złoty Dukat z Warszawy zabrał dzieci na „Spotkanie z bajką”. Bajkowo było także podczas seansu filmowego. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem śledziły kolejne perypetie Kubusia Puchatka i jego wesołej ferajny. Tydzień zakończyło spotkanie z historią. Średniowieczna warownia, do której dzieciaki udały się na ostatnią, podczas tych wakacji wycieczkę, odsłoniła przed nimi swoje tajemnice i sekrety. I jak się okazało, do dobrej zabawy dzieciom wcale nie potrzebne są współczesne wynalazki. Tu furorę robił łuk, drewniany koń czy rycerskie potyczki i choć o szkole jeszcze nikt nie myślał, to pierwszą lekcję historii dzieciaki miały już za sobą. A ciekawostki historyczne czaiły się tu na każdym kroku. Po tym spotkaniu już nikt nie będzie miał wątpliwości jak dawniej wykuwano żelazo oraz czy pisanie gęsim piórem to trudna umiejętność. Nie zapomniano także o strawie dla utrudzonych rycerzy i dam dworu. Kiełbaski z ogniska i podpłomyki, według średniowiecznej receptury, po takiej ilości wrażeń smakowały wyśmienicie.

Wakacje, co prawda dobiegły już końca, ale to nie koniec atrakcji z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Już od 23 września na dzieci w wieku 7-15 lat w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK czekają warsztaty artystyczne.
← powrót