Dzisiaj: Środa 15 lipca 2020

Spotkanie z Janem Tyszlerem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
zdjęcie
W najbliższy poniedziałek (2.09) Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Janem Tyszlerem, świadkiem wydarzeń września 1939 roku. Początek o godz. 17:00 w Mediatece 800-lecia.
Jan Tyszler jest absolwentem wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1958) oraz wydziału operatorskiego PWSTiF w Łodzi (1963). Od 1963 pracował dla TVP SA jako realizator światła  do ponad kilku tysięcy programów telewizyjnych, festiwali i widowisk artystycznych.
 
W 2015 roku ukazała się jego książka "Wieluń i pamięć". Autor, urodzony w Wieluniu, stał się niejako kronikarzem losów przedwojennego miasta. Był naocznym świadkiem nalotu niemieckich bombowców na Wieluń. Książka ta to właściwie swego rodzaju hołd, złożony miastu i mieszkańcom, którzy w tym nalocie zginęli.
 
W programie spotkania zaplanowano wykład Jana Tyszlera na temat wybuchu II wojny światowej, emisję filmu biograficznego o Janie Tyszlerze "Kilka sekwencji większej całości" autorstwa Macieja Walczaka oraz prezentację i sprzedaż książki "Wieluń i pamięć".
← powrót