Dzisiaj: Poniedziałek 16 września 2019

Już niedługo ma się rozpocząć remont ulicy Wojska Polskiego na tzw. ryneczku. Droga będzie przebudowana na odcinku, od wiaduktu kolejowego do al. Armii Krajowej.
…pod takim tytułem w naszym mieście odbędzie się wyjątkowe wydarzenie taneczne. 30 sierpnia pięćdziesięciu młodych tancerzy z Polski i Japonii zaprezentuje się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

 
Główny Inspektorat Weterynarii przygotował publikacje na temat zagrożeń związanych z Afrykańskim Pomorem Świń. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.  
„Listy z Piotrkowa" to wydarzenie muzyczne o historii wielokulturowego Piotrkowa. Koncert odbędzie się w niedzielę, 1.09. o godz. 20.00 na dziedzińcu MOK.
2 września w naszym mieście pojawi się 9 sztuk przenośnych defibrylatorów. Urządzenia pomagające ratować życie zostaną zainstalowane w miejskich placówkach.
1 września startuje głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego 2020. Na stronie www.piotrkowianiedecyduja.pl pomysłodawcy mogą stworzyć plakat promujący projekt.
Trwa kolejna inwestycja zwiększająca bezpieczeństwo pieszych na trasie W-Z. Rozpoczęła się budowa „aktywnego przejścia” w rejonie skrzyżowania Al. Kopernika z ul. Próchnika.
Tytuł „Finalista konkursu Dobry Wzór 2019” otrzymało logo Piotrkowa Trybunalskiego. Konkurs organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
W najbliższy weekend (24-25.08) po raz 28. odbędzie się w naszym mieście wystawa rolnicza ROL - SZANSA. W programie m.in. kiermasz roślin, wystawy maszyn, konkursy, doradztwo rolnicze oraz występy artystyczne.
U zbiegu ulicy Starowarszawskiej i Jerozolimskiej powstała nowa kamienica, w której we wrześniu zamieszka 31 rodzin. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.