Dzisiaj: Poniedziałek 16 września 2019

Referat Spraw Społecznych przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, że do 30 września należy wnieść III ratę opłaty  za korzystanie z posiadanych zezwoleń.
Podczas ostatniej sesji radni przegłosowali zmiany w strefie płatnego parkowania. Ceny za jednostkowe postoje pozostały jednak na tym samym poziomie.
„Wakacje kontra pierwsza klasa” – to tytuł przedstawienia inauguracyjnego dla pierwszoklasistów, które w poniedziałek (2.09) odbyło się w amfiteatrze miejskim.
 
W niedzielny wieczór (1.09) na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert „Listy z Piotrkowa”, który był muzyczną historią wielokulturowego miasta.
Podsumowanie tegorocznego sezonu, wręczenie dyplomów dla najładniejszych ogródków oraz wspólna zabawa - tak wyglądały dożynki Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Słoneczna Polana”.
W niedzielę, 1 września obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości upamiętniające bohaterów walk o wolność Rzeczypospolitej odbyły się także w Piotrkowie Trybunalskim.
W piątek (30.08) blisko pięćdziesięciu tancerzy z Polski i Japonii wystąpiło przed piotrkowską publicznością. Wszystko w ramach spektaklu tanecznego „Młody Duch Tańca”.
31 sierpnia John Benett, Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego, skończył 100 lat. Dostojnego jubilata odwiedził tłum gości.
Uroczystość odbyła się w domu Johna Benetta. Lotnik odbierał życzenia i gratulacje.
30-08-2019

Uwaga na burze

Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem, które w godzinach popołudniowych mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Od września rozpoczyna się cykl zajęć w Mediatece 800-lecia przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. W poniedziałek ruszają zapisy. Serdecznie zapraszamy.