Dzisiaj: Poniedziałek 16 września 2019

Wzmocnienie więzi między mieszkańcami dwóch miast oraz współpraca w różnych dziedzinach życia samorządu - to główne tematy rozmów pomiędzy władzami Piotrkowa a wiceburmistrzem Ness Ziony, który gości w naszym mieście.
Do niedzieli (15.09) trwa głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego 2020. W ostatnim dniu będzie możliwość oddania głosu również w lokalach uruchomionych na terenie miasta.
W czwartkowy wieczór przed Mediateką 800-lecia odbył się pokaz laserowy upamiętniający 80. rocznicę powstania w Piotrkowie Trybunalskim pierwszego getta w okupowanej Europie. Zapraszamy do obejrzenia wideo z wydarzenia.
Wicewojewoda Łódzki Krzysztof Ciecióra odwiedził w czwartek (12.09) Piotrków Trybunalski. Z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem rozmawiał o bieżących sprawach miasta.
31 rodzin wprowadziło się do nowo wybudowanej kamienicy u zbiegu ulic Jerozolimskiej i Starowarszawskiej. Klucze do mieszkań wręczono w minioną środę.
Już w najbliższy weekend odbędzie się XI edycja PiotrkOFF Art Festival 2019. Nasze miasto przez dwa dni będzie stolicą muzyki alternatywnej.
Od środy do niedzieli (11-15.09) potrwają uroczystości siódmej edycji „Szabatonu”. Do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechali potomkowie piotrkowskich Żydów, którzy aktualnie mieszkają w Stanach Zjednoczonych, Izraelu oraz Wielkiej Brytanii.
Po powrocie z wakacji na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 czekała nie lada niespodzianka. Dwa boiska do gier przeszły kompleksowy remont dzięki czemu zyskały nowe nawierzchnie.
26 września odbędą się wybory do Rady Osiedla „Centrum”. Będzie to trzecie podejście do wyboru przedstawicieli w tej radzie osiedla.
Do 15 września piotrkowscy uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą składać wnioski na stypednia i zasiłki socjalne.